WIZYTA W ISTAMBULE

Była to pierwsza z moich wizyt dotyczących operacji plastycznych piersi z użyciem komórek macierzystych (stem cells). Metoda polega na wyodrębnieniu specjalnych komórek (komórek macierzystych) z tkanki tłuszczowej. Pobiera się ją z okolic brzucha, pośladków lub uda. Po pobraniu tkanki tłuszczowej (liposukcja) wyodrębnia się z niej komórki macierzyste w specjalnym urządzeniu. Następnie wszczepia się przygotowany preparat do piersi. Dzięki tej metodzie kobieta odzyskuje pierwotny kształt piersi po wcześniejszym zabiegu, poprawia się wygląd skóry w okolicy blizny. Operacje z użyciem komórek macierzystych można oczywiście wykonać w celu powiększenia piersi, unikając wszczepiania protez.

Moim zdaniem operacje z użyciem komórek macierzystych dają szansę dla wielu kobiet poprawiając znacznie jakość ich życia. Kobieta posiada naturalną w wyglądzie i dotyku własną pierś.

Jest kilka ośrodków w Europie wykonujących na co dzień te zabiegi, lecz najwięcej wykonują je ośrodki w Istambule i Mediolanie. Stąd też moja wizyta w Istambule. Musze powiedzieć, że byłem mile zaskoczony przyjęciem przez operujących tam lekarzy. Ośrodek wyposażony w nowoczesny sprzęt, którego mogłaby pozazdrościć nie jedna duża klinika. Prawdziwy europejski poziom.